Restaurace, kavárny, bary

  1. Hunger.cz
  2.  » 
  3. Česká republika
  4.  » 
  5. Ústecký
  6.  » 
  7. okres Děčín
  8.  »  Varnsdorf

Restaurace, kavárny, bary
Varnsdorf


Varnsdorf

Vypnout všechny filtry:


Hledej podle více parametrů
Město Varnsdorf

Město Varnsdorf leží v nejsevernější části České republiky ve Šluknovském výběžku na úpatí Lužických hor. Rozprostírá se okolo říčky Mandavy a je ze tří stran obklopeno hranicí se Spolkovou republikou Německo. Se svými 16 tisíci obyvateli je druhým největším městem okresu Děčín a zároveň největším městem Šluknovského výběžku.

Od roku 2003 je městem s pověřeným obecním úřadem a obcí s rozšířenou působností pro obce Dolní Podluží, Horní Podluží, Chřibská, Jiřetín pod Jedlovou, Rybniště a Varnsdorf. Město je tvořeno třemi sídelními celky. Samostatným Varnsdorfem, Světlinami a Studánkou. Celé katastrální území má rozlohu 26,21 km2 a průměrnou nadmořskou výšku 352 m n.m. Podloží Varnsdorfu tvoří granodiorit – v lidovém povědomí známý jako mírový (modrý) kámen, jemuž se vyhýbají války a neštěstí.

Historie Podle pověsti žil nedaleko znělcového vrchu Hrádek poustevník Wernar, ten prý varoval poutníky, kteří procházeli krajem před místními loupežníky zdržujícími se v oblasti tzv. Mandavského údolí. Z Wernarova obydlí se časem stala hospoda, kolem ní se usadilo šest rodin ze Zhořelecka, a tak prý vznikla osada Warnsdorf. Nejstarší šlechtou, patřící částečně do oblasti pověstí, vládnoucí území Varnsdorfu byl rod pánů z Varnsdorfu. Čtyřiadvacet pánů z tohoto rodu údajně táhlo po boku Jindřicha I. do války proti Saracénům, za svou statečnost byli povýšeni do rytířského stavu a získali vlastní erb znázorňující půlměsíc se stříbrnou hvězdou v modrém poli. Nejstarším známým datovatelným zápisem o Varnsdorfu je záznam v rejstříku papežských desátků z roku 1352. Po většinu svých dějin patřil Varnsdorf k Tolštejnskému panství. Mezi jeho vlastníky patřily rody Berků z Dubé, Vartnsberků nebo Šlejniců, ti panství Tolštejn kupují v roce 1494. Za vlády této šlechty má Varnsdorf právo hrdelní, varečné, právo skladovat obilí, právo prodeje soli a právo svobodného obchodu a řemesel.
Další informace o Varnsdorfu1...

Vybrat si můžete z těchto 3 restaurací

více informací o firmě Prishtina
Restaurace, kavárny

Prishtina

Žitavská 2602

Typ:pizzerie, Typ:discobar, Kuchyně:italská, Kuchyně:česká, Kuchyně:balkánská, Druhy jídel: obědy, večeře Nabízí menu (meníčka):polední Počet míst:70Počet míst zahrádka, na zahrádce, se zahrádkou:200. Salonek, se salonkem, obchodní jednání atd.Bezdrátová síť, wifi,...
M: +420 412 374 468

Dnešní provozní doba: 11.00-23.00

Externí odkazy:(otevírají se v novém okně)
W: Web

W: Jídelní lístek


Důležité vlastnosti:

Reklama
Reklama
více informací o firmě U Rudolfa III.
Restaurace, kavárny

U Rudolfa III.

Moravská 72

Typ:pivnice, Kuchyně:česká, Druhy jídel: obědy, večeře Nabízí menu (meníčka):polední Počet míst:30Počet míst zahrádka, na zahrádce, se zahrádkou:20. Salonek, se salonkem, obchodní jednání atd.Bezdrátová síť, wifi, wi-fi.Vstup se psem, psi, kočky, domácí mazlíčci....
M: +420 412 372 870

Dnešní provozní doba: 11.00-22.00

Externí odkazy:(otevírají se v novém okně)
W: Web

W: aktuální menu


Důležité vlastnosti:

více informací o firmě Pivovar Kocour
Restaurace, kavárny

Pivovar Kocour

Rumburská 1920

...
Reklama  Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie pro analýzu, individuální obsah a reklamy.