Restaurace - Varnsdorf

  1. Hunger.cz
  2.  » 
  3. Restaurace
  4.  » 
  5. Ústecký
  6.  » 
  7. okres Děčín
  8.  »  Varnsdorf


Varnsdorf


restaurace, kavárny a bary

Varnsdorf

Vypnout všechny filtry:

Zvolte další filtr :


Hledej podle více parametrů
Všechny restaurace - Varnsdorf

Město Varnsdorf

Město Varnsdorf leží v nejsevernější části České republiky ve Šluknovském výběžku na úpatí Lužických hor. Rozprostírá se okolo říčky Mandavy a je ze tří stran obklopeno hranicí se Spolkovou republikou Německo. Se svými 16 tisíci obyvateli je druhým největším městem okresu Děčín a zároveň největším městem Šluknovského výběžku.

Od roku 2003 je městem s pověřeným obecním úřadem a obcí s rozšířenou působností pro obce Dolní Podluží, Horní Podluží, Chřibská, Jiřetín pod Jedlovou, Rybniště a Varnsdorf. Město je tvořeno třemi sídelními celky. Samostatným Varnsdorfem, Světlinami a Studánkou. Celé katastrální území má rozlohu 26,21 km2 a průměrnou nadmořskou výšku 352 m n.m. Podloží Varnsdorfu tvoří granodiorit – v lidovém povědomí známý jako mírový (modrý) kámen, jemuž se vyhýbají války a neštěstí.

Historie Podle pověsti žil nedaleko znělcového vrchu Hrádek poustevník Wernar, ten prý varoval poutníky, kteří procházeli krajem před místními loupežníky zdržujícími se v oblasti tzv. Mandavského údolí. Z Wernarova obydlí se časem stala hospoda, kolem ní se usadilo šest rodin ze Zhořelecka, a tak prý vznikla osada Warnsdorf. Nejstarší šlechtou, patřící částečně do oblasti pověstí, vládnoucí území Varnsdorfu byl rod pánů z Varnsdorfu. Čtyřiadvacet pánů z tohoto rodu údajně táhlo po boku Jindřicha I. do války proti Saracénům, za svou statečnost byli povýšeni do rytířského stavu a získali vlastní erb znázorňující půlměsíc se stříbrnou hvězdou v modrém poli. Nejstarším známým datovatelným zápisem o Varnsdorfu je záznam v rejstříku papežských desátků z roku 1352. Po většinu svých dějin patřil Varnsdorf k Tolštejnskému panství. Mezi jeho vlastníky patřily rody Berků z Dubé, Vartnsberků nebo Šlejniců, ti panství Tolštejn kupují v roce 1494. Za vlády této šlechty má Varnsdorf právo hrdelní, varečné, právo skladovat obilí, právo prodeje soli a právo svobodného obchodu a řemesel.
Další informace o Varnsdorfu1...

Vyberte si z těchto 3 firem

Prishtina

Založena roku 1999 panem Aljou Tahirem, pocházejícím s balkánského poloostrova. Už od počátku pizzerie byl kladen důraz na tradiční balkánskou kuchyni. V pizzerii vládne klidná rodinná pohoda a vy se cítíte jako doma i díky skvělému personálu.
M: +420 412 374 468

Dnešní provozní doba: 11.00-23.00

Externí odkazy:(otevírají se v novém okně)
W: Web

W: Jídelní lístek


Důležité vlastnosti:


Varnsdorf - restaurace, restaurant nebo hospoda Varnsdorf - v podniku je k dostání oběd Varnsdorf - v podniku jsou k dostání večeře Varnsdorf - k mání polední menu za výhodné ceny Varnsdorf - rozvoz jídel - dovezou Vám jídlo až domů nebo do práce Varnsdorf - patří mezi kuřácké podniky - kde můžete kouřit cigaretu, doutník nebo dýmku Varnsdorf - mají zde letní zahrádku či předzahrádku - sezení venku Varnsdorf - mají zde salonek - vhodný pro oslavy, svatby, pohřby, obchodní jednání atd. Varnsdorf - kde se lze připojit k bezdrátovému wifi internetu Varnsdorf - mají bezbariérový přístup pro tělesně postižené (vozíčkáře) Varnsdorf - můžete přijít se psem, domácím mazlíčkem Varnsdorf - lze platit stravenkami - jídelními kupony a poukázkami Varnsdorf - lze platit kartou - platební karty - kreditní, debetní, kreditky Varnsdorf - blízko zastávky autobusu, vlaku či tramvaje
Varnsdorf - vaří českou kuchyni Varnsdorf - vaří italskou kuchyni


Reklama
Reklama
více informací o firmě U Rudolfa III.

V naší restauraci najdete domácí kuchyni vč. minutkových jídel. Čepujeme pivo z místního pivovaru.
M: +420 412 372 870

Dnešní provozní doba: 11.00-22.00

Externí odkazy:(otevírají se v novém okně)
W: Web

W: aktuální menu


Důležité vlastnosti:


Varnsdorf - restaurace, restaurant nebo hospoda Varnsdorf - v podniku je k dostání oběd Varnsdorf - v podniku jsou k dostání večeře Varnsdorf - k mání polední menu za výhodné ceny Varnsdorf - patří mezi kuřácké podniky - kde můžete kouřit cigaretu, doutník nebo dýmku Varnsdorf - nekuřácké podniky nebo kde je oddělený prostor pro nekuřáky Varnsdorf - mají zde letní zahrádku či předzahrádku - sezení venku Varnsdorf - mají zde salonek - vhodný pro oslavy, svatby, pohřby, obchodní jednání atd. Varnsdorf - kde se lze připojit k bezdrátovému wifi internetu Varnsdorf - můžete přijít se psem, domácím mazlíčkem Varnsdorf - lze platit stravenkami - jídelními kupony a poukázkami Varnsdorf - blízko zastávky autobusu, vlaku či tramvaje Varnsdorf - lze využít vlastní parkoviště
Varnsdorf - vaří českou kuchyni


Reklama  Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie pro analýzu, individuální obsah a reklamy.